BİTEZ VİLLA DIŞ MEKAN TASARIM

Modern mimari, yeni bir stil ve tasarım fikri geliştirmeyi amaçlayan teknoloji, mühendislik ve yapı malzemelerinde devrimlerle 19. yüzyılın sonundan 20. yüzyılın sonundan itibaren ortaya çıktı. Modern mimari tasarım, tarihsel ve klasik tarzlardan kolay geçiş için tamamen işlevsel ve yenilikçi olacak şekilde geliştirildi. Temel olarak betonarme, çelik ve cam kullanımıyla en son yenilikçi inşaat teknolojilerine dayanıyordu. Dolayısıyla modern villa tasarımları, süslemelerin veya gereksiz dekorların dışlanması anlamına gelen işlevsellik ve minimalizm ana fikrini de benimser.

Bodrum’daki modern villa tasarımı, tarzın çevre ile uyumlu bir şekilde harmanlanmasına olanak tanıyan yapının sadeliğini yansıtıyor. Modern mimari fikri, esas olarak beton duvarlar, büyük cam pencereler ve kapılar, açık alan planlaması ve işlevsel dekorlar ve mobilyalar kullanarak yapısal yoğunluk ile oynar. Peyzaj tasarımı her zaman tarafsız olmalı ve ana yapıyla bütünleştirilmelidir. Dengeli bir tasarım oluşturmak için her ikisi de harmanlamalı ve tamamlamalıdır.

Büyük cam pencereler ve kapılar, yapıya ek görsel etki sağlar, bu da doğal aydınlatmanın modern tarzın geliştirilmiş unsurlarının bir parçası olarak iç mekanlarına çarpmasına izin verir. Taşlar,metaller ve ahşap gibi karışık ortamların tasarıma dahil edilmesi ve kullanılması da yapıyı öne çıkaran benzersiz bir dokunuş sağlar.