Kleopatra

Antik Mısır’ın son Helenistik kraliçesi Kleopatra…

Bilgili bir hükümdar, hırslı bir eş ve iyi bir anne olmakla birlikte göz kamaştırıcı güzellikteki duruşuyla hem Mısır’ın en güçlü kraliçesi unvanının sahibi hem de Akdeniz’in ışıltılı ana kenti İskenderiye’ye kadar hükmetmiş bir aşk kadını.

Dünyanın en gösterişli, en zengin krallığının tahtına geçtiğinde henüz çocuk denecek yaştaydı. Her türlü saray komplosunun üstesinden gelmiş, tutkulu aşklar yaşamış, kendi dilinin dışında İbranice, Arapça, Farsça, Ermenice, Habeşçe ve Somali dilini ana dili gibi kullanan kadınların en zekisi.

Eşini kaybettikten sonra her türlü öldürücü entrikanın döndüğü Roma’da büyük bir öfke yaratılmışken kıvrak zekasıyla Romalıları büyüleyip kendi çıkarlarına hizmet ettireceği bir dünya yarattı. Kendini korumak için Sezar ile evlendi fakat kalbi Marcus için çarpıyordu. 

Milattan öncesine dayanan asırlık bir aşktı bu. Sezar'ın, uğruna Mısır'ı feda ettiği Kleopatra için aşk, Marcus Antonius’tan başkası olamazdı. Sezar'ın suikast sonucu ölmesiyle Antonius ile büyük bir aşk yaşayan Kleopatra , Actium'da alınan mağlubiyet sonrası biricik aşkıyla Mısır'a kaçtı. Yenilgiyi kabullenemeyen güçlü kadın orada kendisini yılana sokturarak intihar etti. Bu acıya dayanamayan Antonius'da kendini bıçaklayarak hayatından vazgeçti.

Zekanın, zorlukların ve duruşun beden bulmuş hali olan, günümüzde imkansız görünen ve her şeyin bir yolu olduğuna inandıran kadına saygıyla...

Bu ürün ‘’Merit Mobilya’’ için tasarlanmıştır.